logo
Пн-Пт - з 9:00 до 19:00, Сб - з 10:00 до 17:00
Ортодонтія

Ортодонтія

Ортодонтія — одне з пріоритетних напрямків роботи центру “Ортогнатика”. Наша мета — оптимальний естетичний і функціональний результат лікування незалежно від віку пацієнта і складності ситуації.

Найважливішим напрямком нашої роботи є ортодонтичне ведення пацієнтів з вродженою патологією (розщілини верхньої губи та піднебіння, синдроми П’єра-Робена, Трічера-Коллінза та інші). Ми безпосередньо працюємо з університетськими і приватними центрами Одеси, Києва, Львова та є представниками Європейської асоціації вродженої патології в Україні. У нашій клініці діє соціальна програма допомоги пацієнтам з такими захворюваннями.

Крім вродженої патології, ми активно працюємо над підготовкою пацієнтів зі скелетними проблемами до ортогнатичних операцій. Також ми здійснюємо ортодонтичне лікування і підготовку до оперативних втручань у пацієнтів з порушеннями скронево-нижньощелепного суглоба — анкілозами і ВДОА.

Консервативне мультидисциплінарне лікування пацієнтів з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба — ще один важливий напрямок роботи клініки. Діагностика, ортодонтичне лікування, протезування — все це так само ми плануємо і проводимо з командою фахівців.

Крім проблем такого роду, ми, звичайно ж, активно займаємося ортодонтичним лікуванням дітей і дорослих.

Що робити, щоб уникнути порушень прикусу у дитини? Ми приділяємо велику увагу профілактиці розвитку порушень прикусу. Для цього при ранній втраті молочних зубів виготовляються конструкції, які будуть зберігати місце в зубному ряду до прорізування постійного зуба. Це може бути кільце з упором при втраті одного молочного зуба, і знімні апарати при втраті великої кількості молочних зубів. Дитяче протезування в таких випадках не тільки зберігає місце для прорізування постійних зубів, але і забезпечує можливість нормального жування.

Іноді причиною розвитку порушень прикусу стають шкідливі звички — звичка висувати нижню щелепу вперед або зміщувати її в сторону, закушувати нижню губу або щоку, смоктання пальця. На сьогоднішній день існує безліч апаратів для корекції цих проблем. Вони можуть застосовуватися навіть у маленьких дітей і діють м’яко, але ефективно. Потрібно обов’язково пам’ятати про те, що функціональні зміщення щелепи можуть з часом приводити до її неправильного росту! Такі зміни виправити вже дуже складно, а іноді це можливо тільки за допомогою хірургічних втручань.

Профілактика карієсу молочних зубів і його своєчасне і якісне лікування дуже важливо для формування прикусу. Молочні зуби повинні не тільки бути присутнім в зубній дузі — вони повинні мати збережені бічні поверхні, щоб зберігати свою ширину, даючи місце для прорізування постійних зубів. Вони також повинні рівномірно стиратися відповідно до віку дитини. Молочні ікла, які не стерлися,можуть “відводити” нижню щелепу дитини в неправильне положення.

Всі ці та інші проблеми може виявити лікар-ортодонт при клінічному огляді.

Коли звернутися до лікаря-ортодонта? Якщо Вас турбує щось, що відноситься до положення зубів, щелеп, мови дитини, наявність шкідливих звичок — до ортодонта необхідно звернутися відразу ж. Наш принцип — максимально раннє ортодонтичне лікування, оскільки, як правило, таким чином можна вирішити проблеми, які виникають, легше і швидше.

Чи ефективним буде ортодонтичне лікування у дорослої людини? Безумовно, в період активного росту ортодонтичне лікування більш ефективно. Однак у дорослих пацієнтів лікування порушень положення зубів і прикусу також не є проблемою. Сучасні методи лікування дозволяють досягти хорошого результату в будь-якому віці. Більш того, при деяких проблемах (наприклад, скелетних аномаліях) лікування проводиться тільки в дорослому віці, щоб максимально скоротити ризик рецидиву.

Які апарати застосовуються для ортодонтичного лікування? Сьогодні для ортодонтичного лікування застосовується величезний спектр апаратів. Вони можуть бути функціональними (використовувати і перерозподіляти силу дії м’язів пацієнта) і механічно діючими (самостійно служити джерелом сили для переміщення зубів).

Ось основні з них.

Брекет-система — безумовно,апарат, який найбільш часто застосовується. Всупереч поширеній думці, може застосовуватися не тільки після прорізування всіх постійних зубів, а й в змінному прикусі, якщо є така необхідність. Брекет-системи бувають:

Вибір брекет-системи — це відповідальний етап планування лікування. Лікар-ортодонт на консультації докладно розповість Вам про особливості кожного виду брекет-систем і про те, які з них є оптимальними для Вас.

Пластинкові апарати — це теж апарати механічної дії. Як правило, вони знімні, мають базис (основу) з акрилової пластмаси, до якої кріпляться різноманітні активні елементи, що переміщують зуби. Пластинки призначені для застосування в основному в змінному прикусі. Дія їх менш точна, ніж дія брекет-систем. Проте, при виконанні всіх рекомендацій лікаря з їх допомогою можна досягти чудових результатів при своєчасному застосуванні.

Ортодонтичні апарати можуть бути не тільки знімними. Існує ряд незнімних апаратів (бі- і квадрогелікс, апарат з гвинтом хайракс, апарат Marco Rosa і багато інших). Їх дія відрізняється від дії знімних апаратів, в першу чергу, постійністю прикладання сили. Деякі незнімні апарати кріпляться до брекет-системи і використовуються паралельно з нею. Це відноситься до апаратів-коректорів дистального прикусу — Forsus, Twin-Force і подібним.

Знімні ортодонтичні апарати — це не тільки пластинки. Прозорі капи (елайнери) (Invisalign, OrthoSnap і інші) призначені для виправлення положення зубів і нормалізації форми зубного ряду. Вони гігієнічні і малопомітні в порожнині рота. Однак ефективним лікування з їх використанням може бути лише при невеликих порушеннях положення зубів.

Іноді для досягнення поставлених цілей ортодонтичного лікування дуже важлива додаткова точка опори за межами зубних рядів. Для цього використовують позаротові апарати – головну тягу, лицьову маску. На жаль, такі апарати громіздкі, незручні в носінні і неестетичні. У рідкісних випадках їх все ж необхідно використовувати. Однак у багатьох інших ситуаціях в якості альтернативи можуть використовуватися мікроімпланти – невеликі титанові гвинтики, які встановлюються на час ортодонтичного лікування (як правило, між зубами). Процес їх установки абсолютно безболісний, як і звикання до їхньої наявності в порожнині рота. Як правило, через день-два пацієнт вже не відчуває дискомфорту.

До знімним апаратів також відносяться і стандартні апарати – трейнери і вестибулярні пластинки Хінца. Вони можуть застосовуватися у дітей і до прорізування постійних зубів. Основна мета їх застосування — раннє виправлення функціональних порушень, які згодом можуть стати причиною порушень прикусу. Пластинки Хінца ефективні також при лікуванні відкритого прикусу, іноді навіть у дорослих пацієнтів.

Основою ортодонтичного лікування є його грамотне планування. На первинній консультації лікар оцінить складність проблеми, з якою Ви звернулися, і призначить необхідні дослідження. З урахуванням їх результатів складається план лікування. Сучасні методи діагностики дозволяють змоделювати результат лікування в спеціальному програмному забезпеченні так, що Ви зможете побачите очікувані зміни не тільки положення зубів, але і профілю особи після лікування.

Послуги

Вартість
ОРТОДОНТІЯ
Консультація ортодонта 1200 грн
Консультація ортодонта Борченко Н.А. 1650 грн
Консультація із складанням плану лікування 2000 грн
Прицільна рентгенографія 150 грн
Зняття діагностичних відбитків 250 грн
Діагностичне сканування, 2 щелепи 750 грн
Функціональна діагностика 2500 грн
Гіпсовка в артикулятор 900 грн
Пластинка без гвинта 5000 грн
Пластинка з гвинтом 6500 грн
Лицева маска 3800 грн
Сплінт 8000 грн
Брекет-система металева 19000 грн
Брекет-система керамічна 23000 грн
Брекет-система сапфірова 27000 грн
Брекет-система металева самолігуюча 25000 грн
Брекет-система керамічна самолігуюча 30000 грн
Брекет-система Damon Q 24000 грн
Брекет-система Damon Clear 27000 грн
Брекет-система часткова, 1 щелепа 7500 грн
Додатковий замок на моляр 750 грн
Бігелікс, піднебінний бюгель 6500 грн
Хайракс на кільцях (250 USD*) 9500 грн
Хайракс МакНамара 9500 грн
Апарат Марко Роса 12500 грн
Пендулюм 8000 грн
Forsus 10000 грн
Мікроімплант 3000 грн
Корекція пластинки 400 грн
Корекція брекет-системи без заміни дуги, 1 щелепа 600 грн
Корекція брекет-системи з заміною дуги, 1 щелепа 800 грн
Корекція брекет-системи без заміни дуги, 2 щелепи 1100 грн
Корекція брекет-системи з заміною дуги, 2 щелепи 1300 грн
Ретенційна капа 1700 грн
Коригуюча капа 2300 грн
Ретейнер металевий 2300 грн
Ретейнер скловолоконний 1700 грн
Ретейнер 1 зуб 400 грн
Зняття брекет-системи, 1 щелепа, полірування 1500 грн
Кільце з упором 3200 грн
Додатковий віск 100 грн
Додаткові еластики 150 грн
Коробка для апарату 100 грн
Повторна фіксація брекету 500 грн
Апарат MSE (800 USD*) 21600 грн
Цепочка 150 грн
Зняття апарату 600 грн
Пластина Bollard (300 USD*) 12300 грн
Підклейка ретейнера 1 зуб 450 грн
Цепочка на композитних кнопках 850 грн
Активний ретейнер 1100 грн
Відремонтування пластинки 1000 грн
Огляд 300 грн
Фіксація апарату 600 грн
Шипи для язика, 1 од. 250 грн
Накладка для корекції перехресного прикуса 850 грн
Корекція сплінта 700 грн
Нова частина сплінта 1500 грн
Замісна капа (з зубами) 2500 грн
Елайнери ORTHERO Aesthetic SJ (1-8)x1  700 USD*
Елайнери ORTHERO Aesthetic DJ (1-8)x2 1000 USD*
Елайнери ORTHERO Full SJ (8-16)x1  1500 USD*
Елайнери ORTHERO Full DJ (8-16)x2  2000 USD*
Елайнери ORTHERO Advanced (16+)x2  2500 USD*
Лінгвальна дуга 6000 грн
Композитний зуб з брекетом 850 грн
Зняття ретейнера, 1 щелепа 700 грн
Лицева дуга 2500 грн
Корекція мікроімпланта 500 грн
Елайнери Adam’s Lab. (1 шт.) 2200 грн
Кнопка металева 250 грн
Термінове виготовлення роботи ( +50% від вартості апарату) 0 грн
Утримувач місця зі скловолокна 1000 грн
MSE (індивідуальний) 1100 USD*
* Точну вартість лікування можна дізнатися тільки після консультації лікаря
** Ціна, яка вказана в долларах США (USD), перераховується  по курсу Приват Банку в день сплати

записатися на прийом