logo
Пн-Пт - з 9:00 до 19:00, Сб - з 10:00 до 17:00
Хірургія

Хірургія

Складні видалення, пластика кісткових і м’яких тканин, пародонтологічні операції, імплантація — все це якісно проведуть наші хірурги без ризику для Вашого здоров’я.

Хірургічна стоматологія центру Ортогнатика — це частина відновної стоматології, яка володіє унікальними методиками, такими як: зубозберігаючі операції, імплантація, естетичні пародонтологічні операції і багато іншого.

Імплантація — це встановлення в кісткову тканину щелепи титанового гвинта, який і служить опорою для одиночної коронки, мостовидного протеза, а в деяких випадках — знімного протезу.

Імплантація дає можливість повного відновлення зубного ряду при втраті будь-якої кількості зубів.

Імплантація передбачає дуже суттєві переваги:

– немає необхідності обточувати сусідні, найчастіше абсолютно здорові зуби, тим самим скорочуючи термін їх служби;

– можливо уникнути виготовлення знімних протезів;

– при протезуванні на імплантатах можливо отримати високу естетику, як на природних зубах.

Як проводиться встановлення імплантату?

Установлення дентального імплантату — абсолютно безболісна процедура, яка триває близько 30 хвилин. Більшість пацієнтів вже на наступний день після імплантації не відчувають істотного дискомфорту.

Установка імплантату починається з виконання місцевої анестезії. Після цього зберігаються лише тактильні відчуття — наприклад, почуття вібрації. Больові відчуття повністю відсутні.

Імплантація може виконуватися з розрізом і відшаруванням слизової оболонки в місці встановлення імплантата, а може і без розрізу, тоді невеликий фрагмент слизової в місці впровадження видаляють спеціальним інструментом. У будь-якому випадку процес загоєння слизової відбувається швидко — зазвичай це займає три-чотири дні після операції.

Імплантація може бути негайною і відстроченою. Це означає, що в деяких випадках можливо встановити імплантат відразу ж після видалення зуба. У деяких ситуаціях краще відкласти установку імплантата на термін від місяця до трьох, поки кісткова тканина на місці видаленого зуба не відновиться до потрібного стану.

Якщо кісткова тканина в місці установки імплантату хорошої якості, відразу ж після установки імплантату на нього можна зафіксувати тимчасову коронку. Такий протокол називається негайним навантаженням. Іноді його використання може бути дуже вдалим рішенням, наприклад, при заміщенні відсутнього переднього зуба. Проте, навіть якщо так вчинити не можна — в будь-якому випадку після установки імплантату можна виготовити тимчасову конструкцію, щоб пацієнт не відчував естетичного дискомфорту до виготовлення постійної конструкції.

Як відбувається протезування з опорою на імплантат?

Встановлювати коронку на імплантат на верхній щелепі можна через 5-6 місяців після його установки, на нижній — через 3-4 місяці. Протокол протезування на імплантатах залежить від виду конструкції, яка буде фіксуватися на них. Як правило, цей процес починається з встановлення формувача ясен — спеціального елемента, навколо якого ясна буде формуватися за профілем майбутньої коронки. Для його установки проводиться мінімальна анестезія і невеликий (3-4 мм) розріз слизової над імплантом. Як правило, після цього пацієнт не відчуває дискомфорту. Формувач ясен знаходиться в порожнині рота 10-14 днів. Після цього лікар-ортопед знімає відбитки, які передаються в лабораторію. Терміни виготовлення робіт варіюють в залежності від складності конструкції. Одиночна коронка з опорою на імплантат виготовляється три-чотири дні. Іноді, особливо на передньому ділянці зубного ряду, буває необхідний етап тимчасового протезування — тимчасова коронка додатково формує ясна для досягнення максимальної естетики. Тимчасові конструкції естетичні й непомітні в порожнині рота.

Чи може імплантат відторгнутися?

Безумовно, ускладнення імплантації бувають. Потрібно відзначити, що ускладнення хірургічного етапу — коли імплантат тільки встановили — зустрічаються порівняно рідко і найчастіше пов’язані з наявністю у пацієнта загальних проблем зі станом здоров’я: цукровий діабет, остеопороз, деякі інші стани.

Тому вкрай важливо повідомити Вашого лікаря на первинній консультації про всі особливості Вашого організму, навіть якщо вони не здаються Вам істотними.

Після завершення ортопедичного етапу, тобто після установки на імплантат коронки, можуть виникати такі ускладнення, як мукозит — запалення слизової оболонки — і періімплантит, ширший в порівнянні з мукозитом процес, що супроводжується руйнуванням кісткової тканини.

Для профілактики цих станів вкрай важливо, щоб пацієнт дотримувався гігієни порожнини рота згідно з рекомендаціями лікаря! Хороша гігієна є запорукою стабільності тканин навколо імплантату.

Куріння негативно впливає на стан тканин порожнини рота взагалі і навколо імплантатів зокрема. Якщо Ви не можете відмовитися від куріння зовсім, бажано принаймні зменшити кількість викурених в день сигарет.

Ускладнення імплантації — це, безумовно, вкрай неприємно, однак можна вирішити. Якщо на будь-якому етапі лікування Вас що-небудь турбує — повідомте про це Вашого лікаря.

Виявлена на ранній стадії проблема піддається вирішенню значно легше і швидше.

Для профілактики ускладнень імплантації ми суворо дотримуємося протоколу лікування і надаємо

Вам вичерпні рекомендації з гігієни порожнини рота. Перевірка та допомога гігієніста допоможуть підтримувати хороший результат лікування протягом тривалого часу.

Аугментація — це збільшення обсягу кісткової або м’яких тканин перед операцією імплантації. Іноді без попередньої підготовки встановити імплантат не представляється можливим.

Це може бути пов’язано з низьким розташуванням дна гайморової пазухи, сильної атрофією кістки в місці видалення зуба або дефектом кістки через попередній запальний процес. У будь-якому випадку, для того, щоб встановити імплантат, необхідно збільшити обсяг кістки в цьому місці. Для цього служить цілий ряд методів і матеріалів. Визначити, який з них підходить в кожному конкретному клінічному випадку, можливо тільки після ретельної діагностики.

В цілому матеріали, які можна використовувати для аугментації, діляться на:

1. Синтетичні — являють собою гранули матеріалів, які, по суті, утримують обсяг для кістки, яка знову утворилася. Згодом вони розсмоктуються і повністю замінюються кістковою тканиною.

2. Ксеногенні — це матеріали тваринного походження. Незважаючи на назву, після спеціальної обробки у них не залишається чужорідних білків — зате є мінеральний каркас природної кісткової тканини. При встановленні такого матеріалу в кістковий дефект клітини організму «повзуть» з цього каркасу, як по матриці. Так відновлення кістки йде швидше і ефективніше.

3. Аутоматеріал — тобто кісткова тканина організму пацієнта. Це невеликий фрагмент кістки або її стружка, яку можна отримати в певних місцях (наприклад, за нижніми зубами мудрості або в зоні підборіддя). Такий метод дає дуже хороші результати. Мінусом, безперечно, є необхідність додаткової травми для отримання потрібного обсягу кісткової тканини.

Підвищити ефективність аугментації дозволяє використання PRF — це особливий згусток, який можна отримати з власної крові пацієнта шляхом центрифугування. Він у високій концентрації містить активні речовини, що сприяють не тільки кращому відновленню кісткової тканини, але і пригнічують ріст мікроорганізмів. Спектр застосування PRF дуже широкий: метод застосовується і при інших операціях, починаючи від складного видалення зуба і до пластики м’яких тканин. Використання PRF скорочує терміни загоєння, зменшує післяопераційний набряк і больові відчуття.

Пародонтальна хірургія, або хірургія навколозубних тканин, вирішує такі проблеми:

– прогресуючий пародонтит, який не піддається консервативному лікуванню;

– рецесії ясен;

– зміна довжини видимої частини (клінічної коронки) зуба;

– пластика тяжів слизової оболонки або вуздечок;

– збільшення обсягу прикріпленої слизової оболонки та ін.

Якщо пародонтит не піддається консервативному лікуванню, на допомогу приходить такий метод пародонтальної хірургії, як клаптеві операції. Суть їх полягає в очищенні поверхні коренів зубів, видалення нежиттєздатною кістки і пластиці патологічних кишень. Такі операції проводяться за спеціальною тимчасовою схемою після попереднього консервативного пародонтологічного лікування (яке зазвичай включає одно- або багаторазову професійну гігієну). Клаптеві операції дозволяють продовжити термін функціонування зубів навіть при прогресуючому пародонтиті.

Рецесії ясен — це ділянки убутку ясен в області шийки зуба. При цьому оголюється поверхня кореня, що, як правило, супроводжується підвищеною чутливістю зубів. Причин виникнення рецесій багато. Часто вони супроводжують порушення прикусу, перевантаження зубів при їх патологічному стисненні (бруксизмі). У цих випадках пародонтальная хірургія — закриття рецесій — це частина комплексного плану лікування, в якому можуть брати участь також ортодонт, терапевт, ортопед. Операція закриття рецесії добре переноситься пацієнтами, оскільки є, по суті, мікрохірургічним втручанням.

У деяких випадках (при підготовці до імплантації або протезування) буває необхідно змінити висоту видимої частини (клінічної коронки) зуба: зробити ясенний край коротше або, навпаки, збільшити обсяг ясен.

Пародонтальна хірургія здатна істотно поліпшити стан навколозубних тканин. Однак, ультимативно необхідною умовою хірургії пародонту є ідеальна гігієна порожнини рота і дотримання рекомендацій пародонтолога.

Послуги

Вартість
ХІРУРГІЯ
Консультація 500 грн
Прицільна рентгенографія 150 грн
Видалення зуба 900 грн
Видалення молочного зуба 500 грн
Видалення молочного зуба, ускладнене 900/4400 грн
Видалення атипове 4400-7500 грн
Пластика вуздечки 1250-2500 грн
Френулотомія 700 грн
Відкритий синус-ліфт 400 USD*
Закритий синус-ліфт 300 USD*
Аугментація альвеолярного відростка 10800 грн
Хірургічне розкриття ретинованого зуба 1900 грн
Дренаж абсцесу 500-650 грн
Шви 400 грн
Гістологія 2000 грн
Імплантація  500 USD*
Одномоментна імплантація з видаленням та кістковою пластикою  600 USD*
Аплікаційна анестезія 100 грн
Анестезія інфільтраційна, проводникова 300 грн
*  Точну вартість лікування можна дізнатися тільки після консультації лікаря
** Ціна, яка вказана в долларах США (USD), перераховується  по курсу Приват Банку в день сплати

записатися на прийом