logo
Пн-Пт - з 9:00 до 19:00, Сб - з 10:00 до 17:00
Терапія

Терапія

Терапевтична стоматологія центру Ортогнатика — це різні методи консервативного лікування зубів.

Наша мета — раннє виявлення і лікування карієсу, щоб уникнути подальших ускладнень аж до видалення зуба.

Існує кілька стадій розвитку карієсу:

– початковий, або карієс у стадії плями. На цьому етапі власне каріозної порожнини ще не утворюється. Кислота, яку виділяють карієсогенні мікроорганізми, розчиняє мінеральну фазу емалі, але органічна матриця емалі залишається неушкодженою. Початковий карієс є оборотним. Для відновлення емалі на цьому етапі можна використовувати ремінералізуючу терапію — спеціальні засоби, які відновлюють емаль, заново «наповнюючи» її мінеральними речовинами. Також на цьому етапі розвитку карієсу використовується матеріал ICON (DMG, Німеччина), який просочує емаль, надійно відновлюючи і консервуючи її. Матеріал ICON не вимагає попередньої обробки тканин зуба бором. Однак, застосування його має межі: показаннями до його використання є початковий карієс і деякі форми гіпоплазії емалі.

Як розпізнати початковий карієс? Початковий карієс може виглядати як білу (гострий початковий карієс) або пігментовану (хронічний початковий карієс) пляму на поверхні емалі. Найчастіше такі плями можна помітити у шийки зуба — поблизу ясенного краю, де найчастіше збирається зубний наліт при недостатній гігієні порожнини рота. Якщо Ви помітили такі зміни поверхні зуба — варто звернутися до фахівця для якомога більш раннього лікування.

– поверхневий карієс — на відміну від початкового, каріозний процес вже є незворотнім пошкоджує емаль. Все ж це неглибокий процес, який легко піддається лікуванню.

– середній карієс — захоплює глибші шари зуба. Може бути підступний тим, що при порівняно невеликій зовні порожнини пошкодження зуба зсередини можуть бути досить великими, особливо у дітей. Глибокий карієс — великий процес, що поширився глибоко в тканини зуба аж до пульпи (судинно-нервового пучка).

Найчастіше лікування карієсу передбачає препарування зуба, щоб прибрати всі нежиттєздатні тканини, і подальше відновлення сучасними пломбувальними матеріалами — композитами. У деяких випадках можливе використання і інших матеріалів — наприклад, склоіономерних цементів, компомерів. Сучасні пломбувальні матеріали дозволяють відновити зуб не тільки з функціональної точки зору, але і домогтися відмінного естетичного результату.

Якщо процес руйнування зуба привів до запалення або загибелі пульпи — судинно-нервового пучка зуба — зуб підлягає ендодонтичному лікуванню. Воно включає в себе обробку каналів зуба спеціальними інструментами і розчинами для повного їх очищення. Потім проводиться пломбування (обтурація) каналів тимчасовими пастами або остаточна обтурація гутаперчою. Цей процес може зайняти кілька відвідувань, а в разі великих запальних процесів з руйнуванням кісткової тканини за верхівкою зуба, можуть знадобитися і багаторазові відвідування протягом тривалого часу.

Іноді джерелом запального процесу можуть бути і раніше ліковані зуби. У таких випадках з кореневих каналів необхідно витягти матеріал, який в них знаходиться, якщо це можливо. Після цього етапу, часто дуже трудомісткого, в кореневі канали вводять тимчасові пасти і тільки після видимої позитивної динаміки приступають до остаточного пломбування.

Як і при інших видах стоматологічного лікування, ретельна діагностика при проведенні ендодонтичного лікування вкрай важлива. Тому Ваш лікар може направити Вас на комп’ютерну томографію ділянки, яка його цікавить — тоді ми отримаємо повну інформацію про стан зуба, що дозволяє прийняти правильне рішення щодо плану лікування.

записатися на прийом